úvodní Blog o módě Kabelky Originální české kabelky


Originální české kabelky

Kabelka je módní doplněk, který používáme k nošení osobních věcí či cenností. Termín kabelka se používá až od druhé poloviny 19. století. První předměty podobné kabelce využívané pro přemistování věcí je již ze starověkého Egypta. První zmínky vaků podobných kabelkám jsou zaznamenány ve 14. a 15. století. S příchodem železnice roste popularita větších kabelek jako zavazadlo pro přepravu osobních věcí. V současné době jsou kabelky vyrobeny v ruzných tvarech, barvách, velikostech a z různých materiálů.

„Elegance je ta jediná krása, která nikdy neslábne.“

Zdroj: https://citaty.net/citaty-o-mode/
„Elegance je ta jediná krása, která nikdy neslábne.“

Zdroj: https://citaty.net/citaty-o-mode/

 

Jak vybrat tu správnou kabelku?

Také tápete jaká kabelka bude ta vhodná pro vás? Jako první je vhodné volit kabelku tak, aby stylově ladila k vašemu šatníku. Další volba je z jakého materiálu je kabelka vyrobena. Pokud máte kabelku na denní nošení je potřeba zvolit kvalitní materiál jako například kůže. Pak se musíte zaměřit na vaši postavu. Štíhlým a vysokým dámám budou slušet kabelky čtvercového nebo oválného tvaru, ženy, které jsou silnější, by zase neměly volit pidi kabelky, ale spíše větší formáty. Při koupy kabelky na rameno dbejte na to, aby řemínek byl nastavitelný. Větší kabelky by vám neměly zasahovat až k bokům, ideální délka je do pasu.

 

 

Víte, že i ve světě kabelek existuje systém a řád daný typem a “střihem”? Máme pro Vás pár typů, díky kterému zjistíte, jaké kabelkové poklady vlastně doma máte!

 

"Módu si můžete koupit, ale styl ten musíte mít"

 

 Základní typy kabelek, které v dnešní době naleznete:

Shopper - kabelka větších rozměrů vhodná jako módní doplněk nebo také vhodná jako nákupní taška. Tato kabelka je vhodná při cestě do města, na procházku či do práce. Kabelka pojme jak osobní věci a láhev s vodou či drobné občerstvení apod., tak také to, co jste pořídila v obchodě cestou domů z práce. Díky své velikosti je schopna pojmout kdeco a má velká ucha která unesou i těžší nákup.

 

Messenger - praktická kabelka na cesty, vhodná pouze pro nejnutnější věci jako je mobilní telefon, doklady, klíče či peněženku. Vybrat si lze z nejrozmanitějších tvarů a také barev.

 

Psaníčko - jedná se o velmi malou kabelku do ruky většinou doplněnou poutkem či řetízkem. Tento typ kabelky je vhodný na plesy nebo večírky kdy máte u sebe pouze nejnutnější věci jako například kapesníčky, klíče či rtěnku. Větší peněženku nebo telefon se ve většině případů do psaníčka nevejde.

 

Sportovní kabelka -  nemusíte ji nosit jen na sport, je vhodná také při cestě do města či procházku. V nositelce kabelky nezapřou sportovního ducha, ale zároveň neskryjí nic z její ženskosti a neuberou jí na přitažlivosti. I sportovní kabelka může vypadat sexy, vkusně, elegantně a stylově.

 

Weekender - uzpůsobená k přenosu velkého množství věcí, když míříte například do tělocvičny. nebo nutných a potřebných věcí, když se chystáte odjet na víkend pryč. Padne do ruky všem, kteří se nechtějí tahat s nudnými sportovními taškami či batohy.

 

Kabelka pytel - pohodlné kabelky ve tvaru pytle jsou ideální ve chvíli, kdy je nutné s sebou vzít sportovní oblečení, nebo boty na přezutí, když už v lodičkách neujdete ani metr. Vejde se do ní hodně věcí, ale minusem je, že uvnitř pytle je jen jedna kapsa, většinou se vám věci pomíchají a zpřeházejí a dlouho trvá, než najdete věc, pro kterou jste do kabelky sáhla.

 

Minikabelka - vhodná kabelka pro cestu do města kdy si sebou berete jen telefon či peněženku. Je lehká a vhodná například při venčení psa či delší procházce.

 

Kufříková kabelka - nazývaná také business kabelka je vhodná pro nošení různých dokumentů či listin, které by se mohly pomačkat. Kabelka je vyrobena z pevnějšího materiálu, aby se neprohýbaly a dokumenty nepoškodily. Vynikají svou jednoduchostí a elegancí. Už dávno neplatí, že musí být jen černé barvy.

449,-Kč

(včetně DPH)

Více info

Cena dohodou

Více info

Cena dohodou

Více info

Cena dohodou

Více info