úvodní Blog o módě Módní doplňky Peněženka důležitý doplněk na každý den


Peněženka důležitý doplněk na každý den

Peněženka je v dnešní době velmi důležitý doplněk, který má u sebe každý. Dříve sloužila peněženka k úschové peněz aby nedošlo k jejich poškození, ale v dnešní době zde naleznete také osobní doklady či kreditní karty.

 

Podle čeho vybíráme peněženku:

podle velikosti - je potřeba si uvědomit na jaké příložitosti budeme peněženku využívat nebo také s jakou kabelkou ji sladíme, aby se vešla například do psaníčka k večerním šatům. Pak také kolik přihrádek na mince, bankovky či doklady obsahuje.

 

podle barvy - peněženka by neměla sloužit jen jako praktická věc pro uschování Vašich peněz, ale také jako módní a zároveň vkusný doplněk. Barvy jsou rozmanité, a proto není vůbec žádný problém si vybrat oblíbenou barvu peněženky a sladit ji např. s oblečením či kabelkou.

 

podle tvaru - Při výběru peněženky je nutné také zohlednit tvar peněženky. Nejběžnějšími tvary peněženek jsou čtvercové či obdelníkové tvary. 4tvercové bývají menší nežli ty obdelníkové, které jsou delší a vejde se zde více věcí. Oba tyto typy tvarů nalezneme jak u pánských, tak i u dámských peněženek.

 

podle materiálu a zpracování - materiál peněženky má zásadní vliv na životnost a také na vzhled. Nejoblíbenějším materiálem peněženky je stále kůže. Kožené peněženky zřejmě nikdy nevyjdou z módy. Mezi další nejběžnější materiály patří také látkové nebo koženkové peněženky.

 

podle toho k čemu je určena -

  • Luxusní peněženky
  • Sportovní peněženky
  • Volnočasové peněženky

 

pro koho je určena -