úvodní Blog o módě Módní doplňky Prezentace partnerské firmy Artcutis.cz


Prezentace partnerské firmy Artcutis.cz

Kožený pásek jako doplněk

Kožené pásky jsou módním doplňkem pro muže a zároveň důležitou součástí pánského šatníku. Kožený pásek lze sladit s košilí, oblekem, botami nebo peněženkou. Nošení opasků do společenských kalhot (obleků) je dnes naprostou nutností. Dotváří celkový vzhled a eleganci. Mít v kalhotách kvalitní pásek je nutností při každé slavnostní příležitosti: když jdete do práce, nebo při společenských událostech. Nošení džínů i jiných kalhot bez opasku (s výjimkou když nosíte šle) je dnes společensky nevhodné.

Náš eshop Artcutis.cz, nabízí skutečně nepřeberné množství kožených pásků pro pány, dámské pásky i extra dlouhé kožené pásky

5 věcí, které by měl splňovat kožený opasek

Než si koupíte svůj další “kvalitní” pásek, podívejte se mu na zoubek a zkontrolujte si následující parametry opasku:

  1. Je na něm znak kůže? Pozor na nápis 100% Ekokůže! Jedná se o syntetický materiál. Ekokůže není „ekologicky“ vyrobená kůže.

  2. Je opasek tlustý cca 4mm z jednoho kusu kůže? Pokud ano, jedná se o hlazenici, pokud je tenčí, bude pravděpodobně ze štípenky – méně kvalitní kůže za kterou často obchodníci požadují tu samou cenu, jako za hlazenici. Dalším nepěkným trikem je sešívání těla pásků ze dvou kusů štípenky, takže má opasek stejnou tloušťku jako ten z hlazenice a nezkušený laik rozdíl na první pohled nepozná. Tak se nakonec štípenkový opasek může tvářit jako extrémně hrubý a kvalitní.

  3. Podívejte se na sponu. Je masivní, z jednoho kusu kovu nebo levný výlisek s žebrováním? Odlehčená spona je často k vidění u pásků ze štípenky.

  4. Pokud je pásek prošívaný, jsou stehy rovnoměrné, nit tlustá a dobře zapošitá? Prošívání může být znakem nekvalitního opasku, nicméně i pásky z hlazenice jsou někdy prošívané a laik rozdíl poznat nemusí.

  5. Jestliže si kupujete oblekový pásek, je jeho vnitřní i vnější kůže bez vrásnění. Ani při běžném ohýbání by se na něm neměly tvořit “vrásky”.

Vybrat kvalitní kožený pásek nemusí vždy být jednoduché, a proto doporučujeme kupovat pásky jen v renomovaných eshopech s dobrými referencemi. Artcutis.cz se může pochlubit mnohými dobrými referencemi. Můžete se na ně podívat zde.

Máte pochybnosti? Dotazy? Rádi Vám je zodpovíme na emailu: obchod@artcutis.cz nebo v sekci kontaktů, kde najdete kontaktní formulář.