úvodní Eshop Šperky a bižuterie Hodinky Dámské hodinky naramkové Designové elegantní


Dámské hodinky naramkové Designové elegantní

Elegantní dámské hodinky

Nejlevnější elegantní dámské hodinky s hnědým koženým páskem. Ciferník hodinek je tvořen jako glóbus. Vhodné pro běžné nošení. Ťimto dárkem jistě uděláte radost. Dámy, nastal čas si pořídit dámské designové elegantní hodinky Dámské hodinky náramkové jsou přesně pro vás! Jestliže jdete s dobou a bedlivě sledujete ty nejnovější trendy, vsaďte na dámské hodinky  náramkové levné.  Dámské náramkové hodinky jsou šperkem, který z vás udělá dámu. A pokud raději než na party chodíte do hor, sáhněte po pánské hodinky digitální led. Levné dámské náramkové hodinky s koženým páskem jsou velmi trendy. Dodáváno v ozdobné krabičce + dárek v podobě náhrdelníku.

 


Objednací číslo: 071

Dostupnost: ihned k odeslání
Běžná cena:
Ušetříte:
499,-Kč
150  ,-Kč (30%)
Naše cena s DPH: 349,-Kč

Objednací číslo: 62130862398421
Výrobce: HGM
Kategorie: Dámské hodinky
Dostupnost: ihned k odeslání
Materiál: Kůže
Délka: 24 cm
Ciferník: 4,2 cm
Barva: Hnědá
Druh: Luxusní
Typ: Hodinky Quartz
Ostatní produkty: hodinky
Druh pásku: Eko kůže
Kategorie: dámské hodinky náramkové

Doprava zdarma Zítra u Vás

Tradice české bižuterie už od keltské doby

Lidé se zdobí odjakživa. A ženy se odpradávna krášlí více než muži. Těžko říct, kdo první přišel na to, že pár zubů zavěšených na koženém řemínku udělá nositele hezčím.

Jestli za počátky bižuterie vezmeme první výrobky se skleněnými korálky, pak musíme daleko zpět, do doby, kdy na našem území žil keltský kmen bójů. Keltové totiž kromě jiných řemesel dokázali pracovat s kovy, tavit sklo a dokonce ho i zabarvovat, využívali pro výrobu šperků (nebo chcete li bižuterie) také přírodní materiály jantar a švartnu.

Co je vlastně bižuterie

Anglosaské země mají pro předměty, jimiž se zdobíme, jen jeden název: jewellery. My je dělíme na šperky a bižuterii v podstatě jen podle materiálu, který k jejich výrobě použijeme.

Takže zatímco šperky se zhotovují z drahých kovů (zlato, stříbro, platina) a drahokamů či polodrahokamů, k výrobě bižuterie se používají materiály levnější a dostupnější. Jsou to hlavně skleněné korálky, keramika a různé přírodní materiály, může být použito i plastů.

Obecně bižuterie slouží ke stejnému účelu jako šperky. Ta novodobá, jejíž počátek můžeme datovat do doby asi před 200 lety, vznikla právě jako levnější alternativa šperků proto, aby byla dostupná méně majetným středním vrstvám.

Věhlas české bižuterie

Po odchodu keltů z našeho území a obydlením nejprve germány a později slovany, došlo k zániku mnoha řemesel. Sklářství bylo, bohužel, jedním z nich. Až po staletích se Češi zase naučili tavit sklo a vyrábět z něj ozdobné předměty. Důležitým momentem bylo vyrobení prvního českého křišťálu přidáním vápence do sklářského kmene. Od té doby věhlas severočeských sklářů a výrobců bižuterie jen stoupá.

Nejznámější oblastí u nás, kde se vyrábí sklo a bižuterie, jsou Jizerské hory a jejich okolí. Odtud také pochází světově nejproslulejší bižuterie - bižuterie jablonecká, a to už od 19. století, kdy  se tu skleněné bižuterii věnovalo asi 6 000 lidí a ve 30. letech 19. stol. se vyrábělo skoro 100 druhů. Odběratelé měli zájem především o napodobeniny kamenů a perel, sekané korálky a broušené skleněné knoflíky.

Současná česká bižuterie je celosvětově ceněná a uznávaná, pro svoji kvalitu a originální design, díky němuž je její krása neopakovatelná.