Historie hodinářství a hodinek

Než k nám přišli hodinky, tak jak lidé měřili čas? První, využívali sluneční soustavu a později přišli na řadu přesýpací hodiny. Počátek a první příznak hodinářství a hodinek se traduje od konce 14. století. Nejstarší hodinky pochází z Egypta někdy v době 2000 před naším letopočtem a jsou to sluneční hodiny.

Velkou nevýhodou těchto hodinek je, že fungují pouze tehdy, když svítí slunce.  Proto se v Egyptě a Babylónii objevují hodiny vodní tzv. klepsydra, které později používali a zdokonalili staří Řekové. Koncem 13. století byl první průlom, začali se objevovat mechanické hodiny. Neměly ručičky ani ciferník a čas oznamovaly zvonky, tento  záznam pochází z anglického Westminsteru. Tedy prvních hodin se traduje již z konce 13 století a řemeslo hodinářské je s tímto stoletím spojené. 

                                

Něco málo o rozdělení hodinek 

 kapesní hodinky-  aneb retro se vrací a  jsou krásným doplňkem a ukázkou vašeho stylu. První, kdo vyrobil kapesní hodinky v šestnáctém století byl německý zámečník a hodinář Peter Henlein. Tyto hodinky byli v této době nadčasové a tím i cena byla těchto hodinek velká. Kapesní hodinky jsou jako příběh z dávných časů

 náramkové hodinky- tyto hodinky jsou s náramkem nebo řemínkem- materiál je většinou z kovu, plastu, stříbra nebo textilie. 

 hodinky v mobilu-  jsou velice praktickou záležitostí pro lidi co nemají nebo nenosí hodinky. Jelikož mobil má dneska každý. 

 sportovní-  sportovní hodinky jsou krásným a praktickým dárkem každého kdo má rád sport a je aktivní. Jsou většinou gumové více odolné a vodotěsné. Základní funkce a praktická jsou stopky. Další funkce pro sportovní hodinky- krokoměr, odpočet, výškoměr, mezi časy, kompas. 

 chronograf- Hodinky s chronografem s funkcí přesného měření zvolených časových úseků.  U elektronických chronografů se odměřování času ukazuje digitálně.

 dámské hodinky-  Dámské hodinky jsou důležitým šperkem každé ženy, který napoví hodně o své majitelce.Ženy se rády zdobí a tak dámské hodinky je jeden z mnoha věcí na, které si dámy potrpí 

 pánské hodinky- Pánské hodinky jsou modním a praktickým doplňkem každého muže. Proto by jej měly reprezentovat a ukázat kdo vlastně jsme a náš styl. Záleží především k jakým příležitostem a  kam hodinky chcete nosit. 

 chytré hodinky-  jsou moderní zaležitostí a navazují na novou dobu. Začíná nová era hodinek, které nám budou pomáhat. za tak krátkou dobu si může říct, že era  chytrých hodinek je teprve v začátcích, ale rozmach a funkce ukazují, že brzy budou na urovni telefonů. Co tedy umí? Ukazují a hlásí nám informace o příchozích zprávách, lze s nimi přijmout či odmítnout hovor, spravovat události a zapisovat si důležité věci tuto funkci ocení manažeři velkých firem. A to je jen část, která dělá chytré hodinky tak oblíbené. 

 

Proč si koupit chytré hodinky- máte rádi muziku tak si nalaďte rádio nebo si nahrajte vlastní muziku

                                                -chcete si zavolat, chytré hodinky jsou tady

                                                - hodinky máte hned na první pohled, než najdete telefon může být pozdě to platí v oborech, kde sekunda hraje svou roli, nebo jste se jen ztratili tak použijete navigaci.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení