Vyrobeno pouze z kamenů Swarovski

SWAROVSKI CRYSTALS

Swarovski patří ve světě korálků a šperků k jedním z nejlepších. Korálky, kameny a komponenty značky Swarovski Crystals jsou symbolem luxusu a třpytivé krásy, která je nadčasová, a proto si jí zamilujete. Šperky ze třpytivých komponentů jsou elegantní, a tak je můžete kombinovat s ležérním oblečením i večerním Outfitem.   

Všechny naše šperky jsou vyráběny z kvalitních komponentů. Jedná se o jedinečné šperky, které jsou vyráběné v Jablonci nad Nisou. Swarovski patří mezi největší výrobce šperků a bižuterních komponentů na světě. 

Klademe tak nejvyšší důraz na vysokou kvalitu našich šperků. Naší prioritou je spokojený zákazník.

 

Není šperk jako šperk

Co si představíte pod pojmem šperk? Já osobně nádherný, precizně vytvořený výrobek s barevnými krystaly, zlato, stříbro, drahé kameny… No prostě skvost, klenot, luxus. Ale bylo to tak odjakživa?

Historie šperkařství se datuje od počátku věků. Už v době lovců mamutů měli lidé touhu se zdobit. Chtěli podpořit svoji individualitu. Poukázat na svou jedinečnost a také kreativitu. Každý si totiž tvořil svůj šperk sám. Zpočátku se jednalo o ozdoby z běžně dostupných materiálů (dřevo, kosti, zuby, kámen, kov). Vznikaly tak originální primitivní šperky – dřevěné náušnice, kostěné náhrdelníky, kovové brože, náramky apod.

Drahokam nebo imitace

Později lidé objevili kouzlo drahých kamenů. Jejich nádherné barvy a možnosti využití všem učarovaly. Výroba šperků se obohatila o další materiály mnoha barev. Protože byl drahokamů nedostatek, začaly se objevovat levnější a dostupnější varianty. Sklo se ukázalo jako výborná imitace. Vznikla řada nových barevných odstínů.

Postupem času se vytvořilo celé odvětví, které se zabývalo výrobou šperkůbižuterie. V Čechách se nejvíce proslavila oblast okolo Jablonce nad Nisou. Tzv. Jablonecká bižuterie je dodnes ceněná po celém světě svými jedinečnými, kvalitními šperky.

Čechy plné nadějných talentů

Česká kotlina byla (a stále je) bohatá na kreativní tvůrce. O inovace a nové nápady nebyla nikdy nouze. Jedním z významných objevů byl i stroj na výrobu šatonu (imitace diamantu). Vynálezcem byl Daniel Swarovski, rodák z Jablonecka a zakladatel dnes již světově proslulé firmy Swarovski. Stroj ulehčil lidem namáhavou práci a výrazně zjednodušil výrobu.

Sklářské odvětví si prošlo také mnoha propady, kdy se dostalo na pokraj likvidace. Poslední propad byl v posledních letech po zahlcení trhu lacinými, nekvalitními výrobky z Číny. Naštěstí se i v těchto těžkých období našli mistři řemesla, kteří v práci pokračovali a předávali své znalosti dál.

Návrat české tradice

Výroba bižuterie má tedy v Čechách dlouholetou tradici. Dodnes je česká bižuterie světově uznávaná kvalitou, precizním provedení, originalitou i vysokou uměleckou hodnotou. Po letech úpadku se na trh znovu vrací české firmy, které nabízí originální, ručně vyráběné náhrdelníky, náušnice, brože a další šperky. Nabídka produktů se neustále rozšiřuje o další umělecké skvosty. Většina produkce končí v zahraničí, kde už v minulosti získala česká bižuterie řadu ocenění.

Nejsem tak bohatý, abych si mohl kupovat levné věci

Lidé zjišťují, že kvalita se přece jen vyplatí. Přestávají kupovat laciné výrobky z Číny, které jsou vyrobeny z nekvalitních materiálů. Po krátké době užívání zčernají nebo se úplně rozloží. Navíc jsou často i zdravotně závadné. Na práci se využívají běžně děti, které pracují dost neutěšených pracovních podmínkách. O znečišťování životního prostředí ani nemluvě.

Češi naštěstí znovu objevují svoji národní hrdost i solidaritu. Nejen v těžkých dobách raději podpoří českou tradiční firmu, která má originální, kvalitní a zdravotně nezávadné výrobky, platí daně v ČR a neznečišťuje životní prostředí.

Český poklad aneb zlaté české ručičky

Mnoho Čechů si neuvědomuje, jaký poklad u nás máme. Jmenuje se zlaté české ručičky. V Čechách je velké množství nejen vyučených řemeslníků, kteří dělají úžasné výrobky ve svém oboru. Je tu i mnoho kutilů, šikulů, zahrádkářů, domácích kuchařek a dalších laických odborníků na všechny způsoby. Prostě si většina dokáže poradit v běžných stresových situacích jako uvaření míchaných vajíček nebo výměny žárovky či přibití obrazu. V zahraničí si často i na drobné činnosti berou profi odborníky.

Proto nikoho z nás nepřekvapí, že pojem česká bižuterie má ve světě velkou prestiž. Oceňuje se nejen nádhera každého třpytivého skvostu, ale hlavně její precizní provedení, kvalitní komponenty, jedinečnost každého výrobku, úžasná kreativita i dlouhodobá záruka. Udivující je nejen propracování každého detailu, ale i řemeslná, technická dokonalost či umělecká hodnota.

A kde ta nádhera vlastně vzniká?

Jablonecká bižuterie

Jablonec nad Nisou je nerozlučně spojen s pojmy jako bižuterie, české sklo, výroba šperků apod. Sklářská výroba tu má dlouhou tradici. Třpytivé klenoty se tu vyrábí už několik staletí a jsou stále ve světě velmi ceněné. Sklářské řemeslo se tu dědí z otce na syna po mnoho generací.

Podhorský kraj moc výdělku v zemědělství neposkytoval, proto si zdejší lidé museli najít jiný způsob obživy. V horách se nacházely ložiska drahokamů, ale později se přešlo na zpracování skla. Výroba byla levnější a sklo se snadněji opracovávalo do požadovaného tvaru. Vzniklo zde mnoho zajímavých profesí např. brusič, mačkář či figurkářka. Výrobky byly zpracovávány ručně, proto každý nový výrobek byl unikátní.

Mnoho z řemesla už upadlo v zapomnění, ale je možné si je připomenout v místním Muzeum skla a bižuterie. Každoročně se tu také pořádá výstava šperků Křehká krása, kde mnoho bižuterních firem představuje své nové produkty. Obdiv si vysloužily zejména náhrdelníky, náušnice, brože, náramky nebo prsteny.

Swarovski komponenty

Firma Swarovski patří mezi nejvýznamnější dodavatele komponentů v oblasti šperkařství. Tradice firmy se datuje více než 125 let do minulosti. Zakladatelem firmy je Daniel Swarovski, původem z okolí Jablonce nad Nisou. Vyučil se uměleckým pasířem. Měl nejen umělecké vlohy, ale i technické nadání. Vynalezl stroj na urychlení výroby krystalů. O něco později založil vlastní firmu a postupně všechny procesy zdokonalil a stal se nezávislým na dodavatelích. Vše od skla až po konečný výrobek se vyrábělo v rodinné firmě.

Dnes ve firmě pracuje již 6. generace potomků, která neustále vytváří nové originální komponenty a zároveň rozšiřuje možnosti využití svých produktů. Firma spolupracuje s návrháři, experimenty s povrchovou úpravou krystalů, rozšíření do jiných odvětví apod. Za své výrobky si ručí a každý komponent opatřuje certifikátem špičkové kvality Swarovski.

 

Firma HGM.CZ – kvalita za rozumnou cenu

Mezi takové patří i firma HGM.CZ. Používá jen kvalitní Swarovski komponenty, které se řadí mezi celosvětově uznávanou top bižuterii. Firma Swarovski funguje na trhu více než 125 let. Svůj sortiment neustále inovuje a rozšiřuje svoji nabídku i do nových oblastí.

Výrobky firmy HGM.CZ jsou vyráběny ručně a s láskou. Všechna tvorba probíhá v Jablonci nad Nisou, tradiční kolébce bižuterního průmyslu. V okolí města se nachází dostatek kvalitních odborníků, kteří mají mnohaleté zkušenosti v oblasti výroby bižuterie.

Výhodou je také prodej bižuterie přes e-shop. Zákazník si může výrobky v klidu prohlédnout a zakoupit z pohodlí domova, třeba u ranní kávičky ;). Mnoho výrobků odchází také do zahraničí, kde jsou velmi ceněné. Velký zájem je zejména o náhrdelníky, brože či náušnice. Důkazem kvality, originality i precizního provedení jsou i ocenění získaná v Miláně či Londýně.